Tel +90 212 567 69 60
Bizden Haberler
FURKAN PLASTİK
Enjeksyon
Furkan plastik ltd. şti.;  1970’li yılların ortasından başlayarak, kurduğu ve yönettiği çeşitli firmalarla sektörün içinde yer alan, kalıp tasarımı/yapımı ve plastik enjeksiyon konularında geniş bilgi ve deneyim sahibi genel müdürümüz faik şen öncülüğünde 1995 yılında kurulmuştur.
Öncelikli olarak tekstil sanayisinde kullanılan plastik masura kalıplarının yapımı ve masura üretimi konularında yoğunlaşan ve üretimini ağırlıklı olarak bu alanda sürdüren firmamız, ilerleyen zamanlarda masura ve muhtelif tekstil yedek parçaları imalatını asıl uzmanlık alanı olarak  korumakla birlikte hem kalıp üretimi, hem de mamul baskıları anlamında değişik sektör ve ürünlere de yönelmiştir.
 
Bu bağlamda su arıtma cihazları, elektrikli  ev aletlerinin plastik üniteleri, şofben gövde ve kapakları, çeşitli iş güvenliği malzemeleri, inşaat ve tesisat sektöründe kullanılan fusion kaynak makinelerinin tüm plastik aksamı, gıda sektöründe kullanılan çeşitli ambalaj ve saklama kutuları  gibi ürünlerin tasarımında, kalıplarının yapımında ve yıllarca sürdürülen mamul baskılarında; bu alanlarda faaliyet gösteren  saygın müşterilerine hizmet vererek, halen  aranan ve güvenilen firma olma özelliğini sürdürmektedir.
 
Firmamız; halen bu alanlarda faaliyetlerini sürdürmekte olan müşterilerimizin yeni proje ve tasarımlarını destekleyici biçimde kalıpların tasarım aşamasına katkıda bulunarak yapımını üstlenirken, üretim sürecinin içinde de yer alarak, değişen ihtiyaçlara göre gerekli revizyonları kalıplar üzerinde uygulamaktadır.. Plastik mamullerin kalıp ve üretimi her aşamada gerçekleştirilirken, zamak ve aluminyum hammadde ile çalışan metal enjeksiyon kalıpları yapımında da  hizmet verilmektedir.
 
Fusion kaynak makinelerinin aluminyum ısıtıcı ve paftaları, set ayak gövdeleri, aluminyum küpeşte ve merdiven aksesuarı kalıpları  son dönemde ağırlık verilen kalıp yapım faaliyetlerimiz arasındadır.
Bu alanlarda ve  plastik içeren ürünlerin kullanıldığı bütün sektörlerde ihtiyaç duyulabilecek yeni ve spesifik mamullerin tasarımından kalıp yapımına, en uygun mamul dizaynının oluşturulmasından enjeksiyon baskılarındaki verimlilik ve çabukluk oranlarının belirlenmesine kadar her aşamada müşterilerine katkıda bulunmak, firmamızın ayırdedici özelliğidir.
 
Firmamız;  enjeksiyon baskılarında uzun mesafeli mengene açma özelliğine ve 80 tondan 300 tona kadar kitleme gücüne sahip makinaları ile, 600 grama kadar olan mamulleri kendi bünyesinde üretmektedir. Kalıp tasarımı ve imalatında ise cad/cam ve cnc olanaklarına sahip geniş bir çevreden de yararlanarak her durumda müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılama amacıyla sürekli iş potansiyelini geliştirmekte,  müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutarak plastik sektöründe hizmet vermeye devam etmektedir.
 
Copyright 2013 FURKAN PLASTİK Her hakkı saklıdır.
Web Tasarım : Binbirweb